• Setler

İHEB Kart Oyunu

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi Kart Oyunu Seti

Uluslararası Af Örgütü’nden Kutu Oyunu: Her Yaştan İnsan Hakları Savunucularına Bir Hediye

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. yılını kutlamak amacıyla insan hakları savunucularına bir kutu oyunu hazırladı. Kartlardan oluşan oyun, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde yer alan 30 temel hakkı yaygınlaştırmak ve düşünmek üzere tasarlandı. Her bir hakkın ayrı ayrı ve rengarenk resmedildiği oyun, çocukların ve yetişkinlerin insan hakları üzerine daha fazla konuşmasını ve düşünmesini hedefliyor.

Uluslararası Af Örgütü, 70 yıldır insan haklarının temel belgesi olarak kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni ve Beyanname’nin sunduğu evrensel değerleri, kutu oyunu vesilesiyle bir kez daha kutluyor.

İlk etapta 5,000 adet basılan kart oyunu talep eden çocuklara, çocuklarla çalışan meslek insanlarına, öğretmenlere ve ebeveynlere ulaştırılacak.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi nedir?

II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan büyük yıkımın sonucunda devletler uluslararası barışı yüceltmek ve çatışmaları önlemek amacıyla bir araya geldiler ve 1945 yılında Birleşmiş Milletler’i kurdular. 10 Aralık 1948’de aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 48 ülkenin kabul oyuyla İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ilan edildi. Bu yıl 70. yılını kutlayan beyanname, uluslararası insan haklarının temel metni kabul ediliyor.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, bütün insanların, din, dil, ırk, etnik köken, cinsiyet ve cinsel yönelimlerinden bağımsız olarak eşit ve özgür olduğunu söylemeye cesaret ederek, tarihte önemli bir kırılma yaratmıştır. İlk kez küresel bir sözleşme, siyaseti değil, insanları merkezine almıştır.

Künye:

Oyunu Hazırlayanlar: Mehmet Onur Yılmaz, Pınar Eriç, Fırat Doğan, Dila Keleş

Tasarım – İllüstrasyon:

Bumbuku Creative  - www.bumbukucreatives.com

Yayımlayan:

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi      

Hacımimi Mah., Kemeraltı Cad., Adahan, No:31, Kat:2

34425 – Karaköy, Beyoğlu, İstanbul

Tel.: +90 (212) 361 62 17 ve 18 - Faks: +90 (212) 361 62 19

E-mail: [email protected] - [email protected]

Web: www.amnesty.org.tr, www.insanhaklari.tv

Basım İşleri:

Ceket Medya

Kavaklıdere Mah.Paris Cad.9/1 Çankaya, Ankara

E-mail: [email protected]

Matbaa:

Şen Matbaa

Özveren Sok. 25/B Demirtepe, Ankara

Tel: +90 (312) 229 64 54 - Fax: +90 (312) 229 64 54

Bu oyunun tümü ya da bölümleri ticari olmayan eğitim faaliyetleri kapsamıyla sınırlı olmak üzere kaynak gösterilerek kullanılabilir. Ticari olmayan eğitim faaliyetleri dışında hiçbir faaliyet için ya da amaçla yayımcıdan önceden izin alınmaksızın çoğaltılamaz, erişim sistemlerinde saklanamaz ya da elektronik, mekanik, fotokopi, kayıt ve/veya benzeri hiçbir şekilde ve hiçbir araçla yayımlanamaz

Yayınları ücretsiz olarak talep etmek için formu doldurunuz...

 

Yayının indirilebilir dosyaları:

Kartlar  

Prokpetüs